Katedra Lingwistyki
Stosowanej

O jednostce

Katedra Lingwistyki Stosowanej jest jednostką oferującą kształcenie filologiczne o profilu praktycznym w dwóch podstawowych obszarach:

·         Filologii angielskiej

·         Lingwistyki Stosowanej

 Poza kształceniem językowym studenci mają możliwość jednej ze specjalności:

·         Tłumaczeniowej

stanowiącej  dobry punkt wyjścia do zdobycia w przyszłości uprawnień tłumacza przysięgłego.

·         Biznesowej

umożliwiającej opanowanie słownictwa z zakresu języka biznesu, terminologię prawa pracy oraz zdobywa wiedzę i kompetencje o świecie biznesu

·         Lingwistyki stosowanej (j. angielski + drugi język obcy)

 

pozwalającej studentowi swobodnie radzić sobie w codziennych sytuacjach życiowych i zawodowych. Przede wszystkim jednak student w trakcie trwania studiów intensywnie zdobywa, ugruntowuje i poszerza  językowe kompetencje komunikacyjne, czyli połączone kompetencje lingwistyczne, socjolingwistyczne i pragmatyczne w zakresie języka angielskiego i wybranego języka drugiego.

 

Nasze profile dyplomowania umożliwiają studentom filologii zdobycie wykształcenia, które stanowi solidną podstawę rozwoju zawodowego.

Aktualności

30 sierpnia 2017Certyfikat polski w WSG

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Języków Obcych w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy została wpisana na listę 24 podmiotów uprawnionych do organizowania egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego.

W związku z powyższym od 2018 roku SzJO będzie przeprowadzać egzaminy certyfikowane z języka polskiego jako obcego na poziomach: A1, A2, B1, B2, C1 i C2 – dla grupy dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz A1, A2, B1 i B2 – dla grupy dostosowanej do potrzeb dzieci  i  młodzieży.

 

Szczegółowe informacje oraz terminy egzaminów są dostępne na stronie:

http://certyfikatpolski.pl/

 

 

 

Szczegóły
12 stycznia 2017Konferencja językowa ETS

2 grudnia 2016r. podczas Ogólnopolskiej Konferencji Akademickiej w Warszawie dyrektor Katedry Lingwistyki Stosowanej dr Irena Kudlińska, prof. WSG miała zaszczyt reprezentować  Akredytowane Centrum Egzaminacyjne działające przy Wyższej Szkole Gospodarki.
Educational Testing Service (ETS) Global wyróżnił na spotkaniu nasze centrum za jego działalność i aktywność.

 

Szczegóły
12 stycznia 2017Spotkanie przy kawie

Dnia 10.12.2016 r. pracownicy Katedry Lingwistyki Stosowanej zorganizowali dla studentów I roku spotkanie z wykładowcami przy kawie.

W czasie spotkania studenci mieli okazję lepiej poznać swoich wykładowców. Całe spotkanie było obsługiwane przez profesjonalnego baristę. Podczas spotkania serwowana była wyborna kawa wraz z pokazami baristycznymi.

Szczegóły
Kursy i szkolenia
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Centrum Projektów Edukacyjnych
Studia podyplomowe
MBA
Studia I i II stopnia