Katedra Lingwistyki
Stosowanej

O jednostce

Katedra Lingwistyki Stosowanej (KLS) odpowiada za organizację kształcenia na kierunku "filologia" na podstawie decyzji DKN.ZNU.6012.4.2013.AB.10 Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prowadzimy studia I stopnia o profilu praktycznym na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunku filologia.

Efekty uczenia się

Program studiów

Katedra Lingwistyki Stosowanej redaguje czasopismo naukowe „Heteroglossia”, które ukazało się na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wśród 500 czasopism naukowych, które zostały zakwalifikowane do finansowania w ramach programu „Wsparcie dla czasopism naukowych” wraz z przypisaną liczbą punktów (20). Od 10.02.2021r. czasopismo na liście MEiN podwoiło swoją punktację do 40 punktów. Od 1 grudnia 2021r. czasopismo "Heteroglossia- studia kulturoznawczo-filologiczne" podwyższyło po raz kolejny swoją punktację do 70.

W strukturze organizacyjnej KLS znajduje się Szkoła Języków Obcych WSG , Szkoła Kultury i Języka Polskiego oraz Centrum Tłumaczeń Specjalistycznych.

 

Aktualności

19 grudnia 2022Życzenia Świąteczne

Hurray!

It is that time of the year to take things slow. Slow down, breath in nature's sweet fragrance; enjoy the chirping of the birds and the serene moments with family and friends. May the magical feeling of Christmas surround you all year round.

Merry Christmas.

Department of Applied Linguistics

Szczegóły
17 lipca 2022Reinventing Utopian Spaces

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność poinformować, że w tym roku została wydana książka pod redakcją dr Grzegorza Zinkiewicza Reinventing Utopian Spaces.

Szczegóły
30 września 2021Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 w Wyższej Szkole Gospodarki

Zapraszamy całą społeczność naszej Katedry do udziału on line w wydarzeniu, które odbędzie się 09 października 2021 r. 

Szczegóły
Kursy i szkolenia
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Centrum Projektów Edukacyjnych
Studia podyplomowe
MBA
Studia I i II stopnia