Katedra Lingwistyki
Stosowanej

O jednostce

Katedra Lingwistyki Stosowanej (KLS) odpowiada za organizację kształcenia na kierunku "filologia" na podstawie decyzji DKN.ZNU.6012.4.2013.AB.10 Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prowadzimy studia I stopnia o profilu praktycznym na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunku filologia.

Efekty uczenia się

Program studiów

Katedra Lingwistyki Stosowanej redaguje czasopismo naukowe „Heteroglossia”, które ukazało się na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wśród 500 czasopism naukowych, które zostały zakwalifikowane do finansowania w ramach programu „Wsparcie dla czasopism naukowych” wraz z przypisaną liczbą punktów (20). Od 10.02.2021r. czasopismo na liście MEiN podwoiło swoją punktację do 40 punktów. Od 1 grudnia 2021r. czasopismo "Heteroglossia- studia kulturoznawczo-filologiczne" podwyższyło po raz kolejny swoją punktację do 70.

W strukturze organizacyjnej KLS znajduje się Szkoła Języków Obcych WSG , Szkoła Kultury i Języka Polskiego oraz Centrum Tłumaczeń Specjalistycznych.

 

Aktualności

17 lipca 2022Reinventing Utopian Spaces

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność poinformować, że w tym roku została wydana książka pod redakcją dr Grzegorza Zinkiewicza Reinventing Utopian Spaces.

Szczegóły
30 września 2021Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 w Wyższej Szkole Gospodarki

Zapraszamy całą społeczność naszej Katedry do udziału on line w wydarzeniu, które odbędzie się 09 października 2021 r. 

Szczegóły
24 kwietnia 2021Szkolenie SDL TRADOS STUDIO 2021

 W związku z otrzymaniem przez Katedrę Lingwistyki Stosowanej programu wspomagającego tłumaczenia SLD TRADOS STUDIO 2021, 23 kwietnia odbyło się szkolenie studentów naszego kierunku z jego obsługi. Piętnaście stanowisk oprogramowania otrzymaliśmy od naszego interesariusza, firmy SDL Poland Sp. z o.o.

Szczegóły
Kursy i szkolenia
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Centrum Projektów Edukacyjnych
Studia podyplomowe
MBA
Studia I i II stopnia